“Poštovani sugrađani, prijatelji i saradnici, želim vas obavijestiti da od danas i zvanično prestaje moj angažman unutar političke organizacije Narod i Pravda (NiP).
Ovu odluku nisam donio ishitreno, već nakon dugog razmišljanja o pravcima djelovanja i metodama rada za koje smatram da su u ovom trenutku najpotrebniji našem gradu i kantonu.
Kao zastupnik u Skupštini Zeničko-dobojskog kantona, moji prioriteti ostaju nepromijenjeni. Moja odgovornost je prvenstveno prema vama, građanima koji ste mi ukazali povjerenje, a ne prema pojedincima i njihovim ličnim politikama.
Smatram da sam svoj angažman u stranci obavljao s maksimalnom posvećenošću. Organizaciju u Zenici sam preuzeo 2019. godine sa cca 40 članova u bazi, a od tada smo uspjeli osvojiti mjesto u Gradskom vijeću Zenica i Skupštini Zeničko-dobojskog kantona. Organizovali smo vjerovatno najviše skupova, javnih tribina, jedine sportske igre Naroda i Pravde, kao i mnogobrojne druge aktivnosti ako posmatramo organizacije izvan Sarajeva. Posebno sam ponosan na rad članova tokom perioda korone, kada smo bili sigurno najbolja podrška našim građanima u najtežim trenucima.
Također sam doprinio uspostavljanju kantonalne organizacije, gdje sam lično bio prisutan prijemu organizacija u Tešnju, Zavidovićima, Žepču, Kaknju, Visokom, Varešu i Olovu.
Povjerenje i obraz sam pokazao kada nisam bio kao ‘Mujo, Šiljo i ostali’, a priliku za promjenu sam pružio onima koji su preko 20 godina u politici i, nažalost, pogriješio, jer od djelovanja u opoziciji građani nemaju nikakve koristi.
Preduga je lista ljudi s kojima sam sarađivao u stranci, a kojima bih se zahvalio za svaku minutu njihovog izdvojenog vremena u našim zajedničkim aktivnostima, jer, kako uvijek kažem, vrijeme je jedini resurs koji je neprocjenjiv. Nažalost, veliki broj njih više nije tu.
U narednom periodu ću javno objaviti sve podnesene inicijative i zastupnička pitanja, po kojima sam vjerovatno najaktivniji zastupnik u ovom mandatnom periodu u Skupštini Zeničko-dobojskog kantona.
Zahvaljujem se kolegi iz Naroda i Pravde Dejanu Kovačeviću na dosadašnjoj saradnji i zajedničkim projektima. Također bih se zahvalio predsjedniku stranke gospodinu Konakoviću na podršci u radu.
Moja energija ostaje usmjerena na Zenicu i naš kanton. Idemo dalje, još snažnije i direktnije.”
