Tokom proteklog mjeseca, radnici Komunalnog javnog društva Maglaj marljivo su radili na uljepšavanju grada. Proljećno uređenje započelo je 22. aprila, na Dan planete Zemlje, simboličnom sadnjom lavande u centru grada, tačnije u žardinjerama ispred Narodne apoteke Maglaj. U ovoj akciji učestvovali su osnovci, srednjoškolci i mališani iz vrtića, a potom su uslijedile redovne aktivnosti prema Planu održavanja javne higijene i zelenila, uključujući košenje travnjaka i parkova u užem gradskom jezgru.
„Na više lokacija u gradu posađeno je cvijeće – na kružnim tokovima na južnom i sjevernom ulazu u grad, te su uređene žardinjere širom grada. Zahvaljujući sredstvima iz Federalnog ministarstva boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata, na čelu sa ministrom Nedžadom Lokmićem, uređena su i spomen-obilježja iz perioda 1941-1945. i 1992-1995. godina. Na novoj zelenoj površini u ulici Srebreničkih žrtava rata postavljene su klupe i kante za otpatke, a posađeno je i nekoliko stabala crveno-lisnog javora“, izjavila je direktorica KJD Maglaj, Šefka Hasanić.
Žardinjere u centru, u Viteškoj ulici ispred nekadašnje robne kuće, također su dobile novi izgled. „Trudimo se da svaki naš rad bude vidljiv građanima i da sadnice zaista uljepšaju grad. U toku su pranje ulica i uređenje pred matursko veče i otvaranje hotela President & SPA Maglaj. Nakon rekonstrukcije, temeljito se čisti i uređuje i ulica Srebreničkih žrtava rata. Sve aktivnosti provode se u saradnji s Općinom Maglaj i Općinskim načelnikom, u skladu s Planom održavanja javne higijene i zelenila“, dodala je Hasanić.
Velika pohvala vrijednim radnicima Komunalnog javnog društva Maglaj za njihov trud, a nama građanima ostaje da zajedno čuvamo i njegujemo ovu ljepotu.
