Iz Telemacha su naveli da su o planiranom prekidu emitovanja obavijestili Regulatornu agenciju za komunikacije BiH u zakonskom roku. Kao razlog navodi se neusaglašenost s pravilima koja propisuju da svaki kanal mora imati odgovarajuća prava za distribuciju putem kablovskih i IPTV sistema u Bosni i Hercegovini.
Iz ove kompanije poručuju da će pratiti daljnji razvoj situacije, uz mogućnost da kanali u budućnosti ponovo budu dio njihove ponude ukoliko se ispune potrebni uslovi.
Podsjećamo, od 1. februara kanali Hayat grupacije više nisu dostupni ni korisnicima Moja TV platforme BH Telecoma, izuzev OBN-a. Ova situacija dodatno je uzburkala domaće medijsko tržište i izazvala brojne reakcije javnosti.
