Crna hronika
Picture of Redakcija 032

Redakcija 032

Objavljeno 16. feb. 2026.
u 16:46
Podijeli
Podijeli
Podijeli
Podijeli
Pošalji
Pošalji
Izvor: www.032.ba

Oglasi za posao

Trenutno nema oglasa za posao!
Objavljeno 16. feb. 2026.

U akciji MUP-a ZDK sankcionisano 336 vozača zbog alkohola i ne korištenja pojasa

U okviru pojačanih aktivnosti na kontroli saobraćaja, koje je proveo MUP Zeničko-dobojskog kantona na području Zeničko-dobojski kanton, sankcionisano je ukupno 336 učesnika u saobraćaju zbog različitih prekršaja.

Prema zvaničnim podacima, 61 vozač je isključen iz saobraćaja i sankcionisan zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola. Istovremeno, 275 lica kažnjeno je zbog nekorištenja sigurnosnog pojasa, što i dalje predstavlja jedan od najčešćih prekršaja u saobraćaju.

Iz policije navode da su ovakve akcije usmjerene na podizanje nivoa sigurnosti na cestama, smanjenje broja saobraćajnih nezgoda, te sprečavanje najtežih posljedica koje mogu nastati usljed vožnje pod uticajem alkohola i nepoštivanja osnovnih sigurnosnih mjera.

Naglašeno je da će pojačane kontrole biti nastavljene i u narednom periodu, a vozačima je upućen apel da poštuju zakonske propise, koriste sigurnosni pojas i ne sjedaju za volan pod dejstvom alkohola, kako bi zaštitili sebe i druge učesnike u saobraćaju.