Objavljeno 25. feb. 2026.
Uništeno spomen-obilježje u Maglaju: otuđeno 36 metara inox lanca
Dana 24. februara 2026. godine, u 12:05 sati, Policijskoj stanici Maglaj prijavljeno je da je u mjestu Kosova nepoznato lice oštetilo spomen-obilježje posvećeno učesnicima narodnooslobodilačke borbe iz Drugog svjetskog rata. Tom prilikom je otuđeno oko 36 metara inox lanca.
Na mjesto događaja izašli su službenici Policijske stanice Maglaj, koji su izvršili uviđaj i nastavljaju aktivnosti na rasvjetljavanju i dokumentovanju krivičnog djela “krađa”.
Građani se pozivaju da, ukoliko imaju informacije o ovom incidentu, iste prijave policiji.